До уваги пільговиків і утримувачів субсидій

Зазвичай, на початку кожного місяця споживачі Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, отримують рахунки за користування послугами водопостачання та водовідведення. Отримавши рахунки з жовтня 2014р, абоненти-пільговики побачили іншу суму до сплати, ніж була у вересні. Причиною цьому послугували нові соціальні норми водоспоживання, що віднедавна встановив Уряд.

Постанова № 409 від 6.08.2014 р. "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", яка набула чинності 1 жовтня 2014 року, затверджує нові соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для надання населенню пільг та субсидій.

Єдині соціальні норми Постановою встановлено для всіх споживачів по Україні.

- 2,4 м3 холодної води на одну людину на місяць (за наявності централізованого гарячого водопостачання);

- 1,6 м3 гарячої води на одну людину на місяць (за наявності централізованого гарячого водопостачання);

- 4 м3 холодної води на одну особу на місяць (за відсутності гарячого водопостачання);

- 4 м3 для користування послугами з централізованого водовідведення на одну людину на місяць.

Звертаємо увагу споживачів ще раз на те, що відповідно до цієї Постанови, розрахунок пільг та субсидій віднині здійснюватимуть лише в межах соціальних норм. Відрахування бюджетних коштів компенсацію пільг та субсидій проводить управління соціального захисту населення, де, до речі, споживач може отримати розширене тлумачення щодо розрахунків за комунальні послуги та права на соціальну допомогу.

Приклад. Норма споживання для мешканців будинків з проточним газовим водонагрівачем становить 7,6 м3 на 1 особу на місяць. Соціальна ж норма становить: водопостачання – 4 м3, водовідведення – 4 м3.

Споживач має пільгу 25 % (дитина війни). У вересні 2014 року нарахування відбувались так.

Водопостачання:

( 7,6 м3 (чинна норма) х 7,97 (тариф) ) х 0,75 (пільга 25 %) = 45,43 грн на 1 особу в місяць.

Водовідведення:

( 7,6 м3 (чинна норма) х 7,8 (тариф) ) х 0,75 (пільга 25 %) = 44,46 грн на 1 особу в місяць

Від жовтня 2014 року нарахування проводяться таким чином (водопостачання):

1) ( 4 м3 (соціальна норма) х 7,97 (тариф) ) х 0,75 (пільга 25 %) = 23,91 грн

- отримуємо частку платежу, на яку надається пільга.

2)  ( 7,6 м3 (чинна норма) – 4 м3 (соціальна норма) ) х 7,97 (тариф) = 28,692 грн

- отримуємо частку платежу, на яку не поширюється пільга.

3) 23,91 грн + 28,692 грн = 52,602 – отримуємо відповідну суму до сплати.

Такий же алгоритм розрахунків відтепер і для водовідведення.

Звертаємо Вашу увагу, що за умови наявності лічильників води розрахунок проводять за фактичне водокористування – за показниками приладів обліку. Якщо особа «вкладається» в соціальну норму споживання, то весь цей обсяг оплачується з використанням пільги. А, якщо особа перевищила соціальну норму споживання, то все, що понаднормово, оплачується за повним тарифом.

 Субсидії

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за ЖКП у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).

Сім'ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. Сім'ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян –10 % середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I та II групи, сплачують за послуги 10% їхнього середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір доходу на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись в управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Островського,4 каб. 114, 115. 

Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок чинних субсидій проводиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів.

Призначення субсидій при наявності індивідуальних засобів обліку води (лічильників)

Якщо обсяг витрачання води вимірюється засобами обліку, то розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм споживання. При цьому фактичне споживання послуг визначається за термін дії попередньої субсидії, а в разі першого звернення – за попередній термін, що дорівнює терміну, на який призначається субсидія.

Отримувач субсидії зобов'язаний щомісячно повідомляти в Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства про обсяги отриманих послуг, тобто передавати показники лічильників води (зазначити в квитанції, передати по телефону 5-80-72 або на сторінці  Передати показники.

Пільги
Система пільг з оплати житлово-комунальних послуг в Україні становить:

1. Пільги, що їх отримують громадяни відповідно до свого соціального статусу (ветерани війни, реабілітовані особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші).

2. Пільги, що надаються деяким категоріям працівників за професійною ознакою (працівникам міліції та пожежної охорони, суддям, військовослужбовцям, прокурорам та іншим)

Більш детальну інформацію про категорії пільговиків можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Для врахування пільги Вам необхідно подати до відділу обслуговування абонентів Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства такі документи:
- Довідка про склад сім'ї (видається СУБом, ОСББ) або будинкова книга (для жителів приватного сектора)
- Пільгове посвідчення (копія, оригінал пред'явити обов'язково)
- Паспорт, ідентифікаційний код (копія, оригінал пред'явити обов'язково)
- Заява.

Звертаємо Вашу увагу, що перед тим, як подавати документи до відділу обслуговування абонентів Водоканалу для врахування пільги, споживач обов'язково повинен звернутися в районне управління праці та соціального захисту населення для реєстрації в Єдиному реєстрі осіб, які мають право на пільгу. Також обов'язково потрібно зареєструвати в Єдиному реєстрі всі зміни по кількості пільговиків, якщо змінився статус пільг або місце проживання пільговика.

Пільгова оплата здійснюється з дня подання споживачем заяв