Значну частину Шепетівки господарсько-питним водопостачанням забезпечує комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства. Кожного року Шепетівкаводоканал зіштовхується з низкою викликів, які необхідно вирішувати, аби мешканці громади могли безперебійно отримувати воду та користуватися водовідведенням.

Лише за минулий 2020 рік довелося ліквідовувати 388 аварійних ситуацій на водопровідних мережах та 970 - на каналізаційних мережах.


Традиційно для збереження якості водопостачання було проведено весняне та осіннє хлорування мереж міста.

Окрім цього в напрямку водопостачання вдалося провести поточний ремонт та низку профілактичних заходів на шести свердловинах водозабору «Лісова галявина». Прочищено два резервуари, де після фільтрації перед постачанням абонентам зберігається близько 6400 м³ чистої води. Проведено поточний ремонт станцій знезалізнення води з досипкою фільтруючого матеріалу.

Збудовано новий водопровід із поліетиленових труб, загальною довжиною 400 пог. м від вул. Довженка до вул. Яворського на мікрорайоні «Сонячний». Частково замінено застарілі металеві водопроводи на сучасні поліетиленові по вулицях Українська, Героїв Небесної Сотні, Економічна, Судилківська, проспекту Миру, загальною протяжністю майже 300 пог. м. Замінено 12 засувок різних діаметрів на мережах міста.

Встановлено новий насосний агрегат італійського виробництва на свердловину №10. Проведено ремонт та промивку водопровідних мереж по вулицях Заводська, Тельмана та Старокостянтинівське шосе.

Не залишалася поза увагою мережа водовідведення. Було замінено на новий зношений насосний агрегат на каналізаційно-насосній станції №6 по вул. Фрунзе, 2. Вдалося оновити на поліетиленовий напірний каналізаційний колектор, протяжністю 200 пог. м по вул. Шешукова. 

Також проведено чистку приймальних відділень чотирьох каналізаційно-насосних станцій. Гідродинамічною каналоочисною машиною планово прочищено 5,8 км каналізаційних мереж міста.

На каналізаційно-очисних спорудах вдалося провести чистку двох мулових майданчиків та двох пісколовок. Окрім цього за допомогою мініземснаряду було прочищено біоставки.

Активно працювала впродовж року ремонтно-будівельна дільниця водоканалу. Було проведено ремонтні роботи з під'єднання 72 нових абонентів до мереж централізованого водопостачання та водовідведення. 

Також здійснено заходи з енергоощадження у приміщенні лабораторії водонасосної станції із заміною вікон на енергозберігаючі. 

У відділі збуду вдалося провести капітальний ремонт приміщення для роботи з абонентами в умовах карантинних обмежень через пандемію коронавірусу. Також оновили оргтехніку, необхідну для покращення виконання своїх функціональних обов’язків.

Загалом впродовж року було відремонтовано 280 колодязів на водопровідних та каналізаційних мережах міста із заміною люків. Окрім цього регулярно здійснювали роботи з обкошування, обрізки дерев, прибирання частини вулиць Островського та Некрасова з метою утримання їх у належному стані.

Робота Шепетівкаводоканалу напряму залежить від справного та якісного електропостачання. У цьому напрямку було проведено заміну грозорозрядників, встановлено систему плавного пуску двигунів, проведено капітальний ремонт системи релейного захисту та поточний ремонт трансформаторної підстанції із заміною силового кабелю. Замінено на новий частотний перетворювач підвищуючої водопровідної насосної станції  на просп. Миру, 16. Проведено чистку резервної лінії електро передач “Цвітоха-КОС”.

Автослужба водоканалу за потреби ремонтувала автомобільну техніку підприємства, здійснювала її щорічний техогляд. Також вдалося провести капітальний ремонт і опосвідчення крана КРАЗ 250 КС 3575А.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія водоканалу вкотре підтвердила свою фаховість. Зокрема отримала від Державного підприємства “Хмельницький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” Атестат про технічну компетентність. Документ засвідчує, що діяльність лабораторії відповідає вимогам Державних стандартів України та є технічно компетентною на проведення вимірювань.

Окрім цього було розпочато ремонт котельні міської лазні із заміною парового котла. А на вулицях Шепетівки вдалося встановити 4 нових та відремонтувати 12 пожежних гідрантів.

Не все заплановане вдалося втілити через недостатні фінансові можливості. Проте адміністрація підприємства робить усе можливе, аби мешканці міста продовжували отримувати якісні послуги для комфортної життєдіяльності.