На сьогодні чинні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення не дозволять підприємству, вчасно розраховуватись за спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати місто якісними та у повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.

Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства відповідно до Додаткової угоди до Договору постачання електроенергії №Е/460-21 від 10.02.2021 року, відповідно до чинного законодавства України, уклали цю Додаткову угоду про наступне:

Керуючись п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку з коливанням ціни електричної енергії на ринку, сторони домовились збільшити ціну з 28 серпня 2021 року. Ціна на електроенергію, що постачається за договором:

  • за 1 клас напруги складе за 1 кВт-год - 3,5834 грн з ПДВ;
  • за 2 клас напруги складе за 1 кВт-год - 3,636 грн з ПДВ.

 

ШКПВКГ провело коригування планових тарифів у сторону збільшення статті витрат “Електроенергія на технологічні потреби”:

- по централізованому водопостачанню на 1,75 грн за куб.м без ПДВ;

- по централізованому водовідведенню на 1,43 грн за куб.м без ПДВ;

- по централізованому водовідведенню для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водовідведення — 1,43 грн куб.м без ПДВ.

 

Скориговані тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з ПДВ:

Порівняльний аналіз чинних тарифів зі скоригованими 1 куб.м централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

ПОСЛУГИ

Чинний тариф з ПДВ

Скоригований тариф з ПДВ

Збільшення, грн; %

Централізоване водопостачання

22,20

24,36

2,16 — 9,7 %

Централізоване водовідведення

21,92

23,18

1,26 — 5,7 %

Разом

44,12

47,54

3,42 — 7,7 %

Суб’єкту господарювання у сфері централізованого водовідведення

19,89

21,92

2,03 — 10,2%

Таким чином, приведення тарифів централізованого водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для належного функціонування підприємства та забезпечення споживачів питною водою.

Чинні на сьогодні тарифи не дозволяють ШКПВКГ дотримуватись вимог Галузевих угод та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно розраховуватись з бюджетом за податковими платежами і оплачувати спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати місто якісними та у повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.

У зв'язку з цим, Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства просить розглянути питання, щодо коригування тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України №239 від 12.09.2018 року.

Планова структура тарифу на централізоване водопостачання

Планова структура тарифу на централізоване водовідведення

Планова структура тарифу на централізоване водовідведення суб’єктів господарювання у сфері централізованого водовідведення