Технологія підготовки питної води до подачі в мережу

Перед надходженням в розподільчу мережу вода із артсвердловин поступає на станції знезалізнення води.

На станціях проходить збагачення питної води киснем та зменшення вмісту заліза , аміаку, нітратів і т.п. в питній воді. Фільтруючим матеріалом на станціях є цеоліт ( 5 станцій), пінополістирол (3 станції).

Після станцій, очищена вода поступає в РЧВ (резервуари чистої води), де хлорується гіпохлоритом натрію, який одержують із солі “Екстра” на електролізній установці “Сиваш-1000”. Далі вода надходить у водопровідну мережу.

Виробничий контроль безпечності та якості підземних вод по хімічному складу і мікробіологічних показниках, безпосередньо із свердловин, здійснює відомча лабораторія Шепетівського КПВКГ.

За останіми даними мікробіологічні показники води задовільні, загальне мікробне число 4- 25КУО/см .

Радіоактивність води вивчалась Хмельницьким обласним лабораторним центром ДСЕС України. Вміст урану складає - 0,022 Бк/кг, радію 226- 0,026 Бк/кг . Вміст природних радіонуклідів досліджених пробах води не перевищує допустимих рівнів.

На основі фізико-хімічних і мікробіологічних досліджень вода, яка подається в централізовану мережу господарчо-питного водопостачання відповідає вимогам ДержСанПіНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Більш детальна характеристика якості очищеної води, що подається в централізовану мережу господарчо-питного водопостачання Шепетівським підприємством водопровідно-каналізаційного господарства наведена в таблиці Показники якості води.

 

Лабораторія Шепетівкаводоканалу підтвердила свою компетентність

Воду у Шепетівкаводоканалі знезалізнюють, щоб забрати жовтий колір і «металевий» запах